Yenişehir’de Şehit Havacı Pilot Yüzbaşı Yunus BAL’ı Ebediyete Uğurladık

     İzmir Çiğli'deki 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkışından bir süre sonra düşen eğitim uçağında Şehit olan Bursalı Yüzbaşı Yunus BAL için İzmir'de düzenlenen askeri törene ailesi de katıldı. Şehidimizin naaşı tören ardından Bursa'daki baba ocağına getirildi.
     Saat 10:30’da Yenişehir Havalimanında  karşılanan Şehidimiz Yunus BAL için askeri tören düzenlendi.
Ardından babası ve annesinin evinin önüne getirilen şehidimiz için komşularından helallik istendi. Şehidimizin naaşının Hatuniye camisine getirilmesinin ardından Öğlen namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Şehidimizin naaşı top arabasına konuldu.
     Şehidimizin cenaze merasimine Başbakan Yardımcısı Hakan ÇAVUŞOĞLU, Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK, Yenişehir Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU, Bursa İl Emniyet Müdürü Osman AK, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman ÇELİK, İnegöl Belediye Başkanı Alper TABAN, Bursa Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet HACIOĞLU, Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, Bursa Milletvekilleri, Bursa’mızın Askeri Protokololü, sivil toplum temsilcileri ve Şehidimizin yakınları ile çok sayıda  vatandaş katıldı. Türk Bayrağına sarılı Şehidimizin naaşı  Yenişehir Şehitliği'nde dualarla ebediyete uğurlandı.
     Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak; Şehit Pilot Yüzbaşı Yunus BAL’ın nezdinde vatanın bölünmez bütünlüğü ve milletin birliğine sahip çıkan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet; şehidin kederli ailesine, yakınlarına, Türk milletine başsağlığı ve metanet diliyoruz.
 

Sonraki Sayfa: Bursamızın İkinci Şehit Acısı

Önceki Sayfa : Afrin Şehidimiz Memleketi Samsun Havza İlçesinde Toprağa Verildi.