Türkiye “ Yetişkin Gençler” Bocce Şampiyonası, Finalleri Muğla'nın Fethiye İlçesinde Başladı

     Bakanlığımızın;  Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen şampiyonanın Beşkaza Spor Salonu'nda gerçekleştirilen açılış törenine, organizasyonda mücadele edecek huzurevlerinde kalan sporcular kortej yürüyüşü ve ellerinde Türk bayraklarıyla katıldı.
     Şampiyonada 34 takımdan toplam 175 sporcu mücadele verecek. Bursa finallere iki takımla katılıyor. Ali Osman Sönmez Huzurevi ve Yenişehir Huzurevi ile finallerde daha önce birçok ilde yapılan müsabakaları kazanan takımlarımız tekrar çıkmaya hak kazandı. Ali Osman Sönmez Huzurevi daha önce yapılan bir diğer müziği turnuvada ise Monaco da Türkiye’yi temsil etme hakkına sahip olmuştu. Fethiye Tuana Otelin’ de müsabakaların ilk günü coşkulu başladı. Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı kuruluşlarda kalan çocuk ve yaşlılar arasında son zamanlarda sportif faaliyetlerde oldukça artışlar gözüküyor. Koruma ve bakım altında olan çocukların gösterdiği eskrim ve buz pateni takımlarının çıkması Bursamız adına sevindirici ve gurur duyduğumuz gelişmelerdir.
     Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Gürdal GÜMÜŞ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Türkiye'de dezavantajlı kesimlere hizmet verdiğini, "yetişkin gençlere" gösterilen ilgiden dolayı da gurur duyduğunu ifade etti. Ev sahibi olarak Muğla İl Müdürü İlkay TÜRKOĞLU’ nun konuşması ile devam etti. Bursa İl Müdürü Erkut ÖNEŞ ile birlikte Kayseri İl Müdürü Nevzat ÖZER, Zonguldak İl Müdürü Kemal GÜMRÜKÇE, İzmir İl Müdürü Nesim TANGLAY, Aksaray İl Müdürü İsrafil AKTÜRK, Muş İl Müdürü Abdülbari AKSOY katıldı.
     Protokol üyelerinin müsabakası şampiyonaya katılacak sporcular tarafından ilgiyle izlenerek,Şampiyona 3 Kasım'da sona erecek.
  


Sonraki Sayfa: Cumhuriyetimizin 94. Yılı Kutlu Olsun

Önceki Sayfa : Çocuklarımızın Münazara Coşkusu