Şehit Aileleri ve Gazilerle İnegöl’de Kahvaltı Buluşması

     Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, 11 Ekim 2017 Çarşamba günü İnegöl ve Yenişehir ilçelerinde ikamet eden Şehit aileleri ve Gaziler onuruna kahvaltı programı düzenlendi.
     İnegöl Elegance Balo Salonunda gerçekleşen programa; Vali Yardımcısı Yalçın BULUT, İnegöl Kaymakamı Ali AKÇA, Yenişehir Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, İnegöl Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Muzaffer UYAR, TÜMŞAD Şube Başkanı Metin ŞENOL, , Askeri Erkan, İl Müdür Yardımcıları, çok sayıda Şehit yakını,Gaziler ve aileleri katıldı.
     Yoğun katılımın gözlendiği kahvaltı programı, dua sonrası günün anlam ve önemine binaen yapılan protokol konuşmalarıyla devam etti.
Açılış konuşmasını yapan ÖNEŞ; “Sayın Bakanımız Fatma Betül SAYAN KAYA Hanımefendi’nin selamlarını ileterek Vatan için canlarını seve seve vermiş Şehitlerimizin yakınları ve bu uğurda mücadele eden kahraman Gazilerimizle bir arada bulunup, aynı sofrayı paylaşmaktan büyük mutluluk duymaktayım. Davetimizi kırmayarak sizler için düzenlediğimiz programımıza iştirakiniz bizleri onurlandırdı. Bu cennet vatanda huzur içerisinde yaşamamız sizlerin sayenizde. Milleti, bayrağı, vatanı ve devleti için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve dualarla yâd ediyor; vatanımızı, istiklalimizi, birlik ve beraberliğimizi canları pahasına savunurken yaralanan kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

 

 

Sonraki Sayfa: Engelli Derneklerimiz ve Vatandaşlarımızın Dertlerini Dinledik

Önceki Sayfa : Kız Çocukları İçin Anlamlı Bir Gün