Nesiller Buluşuyor Minik Eller – Yetişkin Gençler Bocce Bahar Oyunları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve ASP GSK Spor Kulübü işbirliği ile Bursa İl Müdürlüğü ve ASP GSK Bursa Şubesince gerçekleştirilen “NESİLLER BULUŞUYOR” Minik Eller Yetişkin Gençler Bocce Bursa Bahar Oyunları Kuruluşlarımızda koruma ve bakım altında kalan çocuklar ve huzurevi sakinlerinden oluşan takımları 23,24,25,26 Mart 2018 tarihlerinde bir araya getiriyor. Bursa İli İznik İlçesinde gerçekleştirilecek Bocce Bursa Bahar oyunlarında Bursa ve çevre illerden toplam 16 çocuk ve huzurevi sakini takımı yer alacak. Minik Eller ile Yetişkin Gençlerimizi bir araya getirecek olan Bahar Oyunları yediden yetmişe herkesin spor ile birlikte aynı duygu ve düşüncelerde buluşabileceğini ve Bakanlığımızın NESİLLER BULUŞUYOR felsefesine hizmet eden anlayışı bize sunuyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Bursa Şubesi olarak “NESİLLER BULUŞUYOR /  MİNİK ELLER – YETİŞKİN GENÇLER BOCCE BAHAR OYUNLARI” projesi geliştirilerek ASP Spor Kulüpleri bünyesinde Bocce sporu ile tanışan Yetişkin Gençlerimiz ile Kuruluşlarımızda Koruma ve Bakım altında bulunan çocuklarımızı Sosyal, Sportif ve Kültürel faaliyetler ile bir araya getirmeyi planlamaktadır. Söz konusu proje kapsamında Bursa ve çevre illerden belirlenen  Huzurevleri  (Yetişkin Gençler) ve Bursa İlinde bulunan ASP Gençlik Ve Spor Kulübü Bursa Şubesi bünyesinde spor yapan mülteci Çocuklar ile birlikte Çocuk Kuruluşları (Minik Eller) takımları 3 gün sürecek bir dostluk turnuvasında karşılaşacak, birlikte müsabaka yapacak Bakanlığımız temel hedef ve amaçlarına uygun faaliyet göstermiş olacaklardır.

23-26 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek bahar oyunlarının finali 25 Mart 2018 tarihinde Bursa İznik DSİ Drazali tesislerinde saat:13.00de gerçekleştirilecek olan  kupa ve madalya töreni ile  sona erecektir.
 


 


Sonraki Sayfa: Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü

Önceki Sayfa : Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun