Mutlu Kadın, Mutlu Aile, Mutlu Toplum

     Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü" kapsamında şiddete yönelik farkındalık oluşturmak ve şiddetsiz bir dünya için duyarlılığı arttırmak amacıyla Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Orhangazi Salonunda Nilüfer Kadın Korosu işbirliği ile bir konser düzenledi.
Konsere Bursa Milletvekili Orhan SARIBAL, Vali Yardımcısı Ergun GÜNGÖR, Vali Yardımcısı Nevzat Ergün, İl Emniyet Müdürü Osman AK, Teftiş Kurulu Başkanı Bülent ELİAÇIK, Büyükorhan Kaymakamı Kutsal BAYTAK, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ ile Bursa Protokolü, Askeri Erkan ve Sivil Toplum Kuruluşlarından çok sayıda temsilci, Basın Mensubu katılım sağladı.
     Programın açılışını yapan İl Müdürü ÖNEŞ “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak şiddete yönelik farkındalık oluşturmak üzere yıl boyu şiddeti konuşuyor, tartışıyor, çözüm arıyoruz. İstedik ki bugün şiddeti değil hoşgörüyü, sevgiyi, neşeyi ve bir arada bulunmayı öne çıkaralım. Unutmaya yüz tuttuğumuz değerlerimize ve birbirimize sahip çıkarak, bir arada olmanın gücünü gösterelim. Biz toplumdaki tüm gruplara hizmet veren bir Müdürlük olarak hizmet alanlarımız, personelimiz ve tüm destekçilerimizle bu gece bir aradayız. Sizlere Bakanımız Sayın Fatma Betül SAYAN KAYA’nın da selamlarını iletiyorum. Güzel dileklerle düzenlediğimiz bu gece yanımızda olan sizlere ve bize bu geceyi yaşatan Şef Sayın Aysel GÜREL eşliğinde tüm Nilüfer Kadın Korosuna teşekkür ederim” dedi.
     Koro, ilk bölümde Türk Sanat Müziği'nin çeşitli makamlarından eserler ve Bursa türküleri ile geçmişimize ışık tutarken, ikinci bölümde Urfa’nın ünlü Sıra Gecesi’ni müthiş bir şov eşliğinde sundu. Halk danslarının renk kattığı konserde koristler çiğköfte yoğurarak programın sonunda izleyenlere ikram etti.
Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı, sevginin ve hoş görünün hâkim olduğu gecenin sonunda Vali Yardımcısı Ergun GÜNGÖR şiddetsiz bir dünya yaratabilmek için kadının önemini vurgulayan sözleriyle Şef Dr. Aysel Gürel'e çiçek takdim etti. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ ise dostluğumuz kırk yıl sürsün diye teşekkürümüzü kahve fincanı ile yapmak istedik dedi.


 


Sonraki Sayfa: Huzurevi Sakinlerine Çocuklarımızdan Öğretmenler Günü Kutlaması

Önceki Sayfa : Mustafakemalpaşa'da Koruyucu Ailemizi Ziyaret Ettik