Münazara Yarışmasına Bursa'dan Katılan Çocuklarımız Türkiye İkincisi Oldular

     Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sayın Bakanımız Fatma Betül SAYAN KAYA Hanımefendi’nin talimatlarıyla başlatılan kuruluşlarımızda koruma ve bakım altında bulunan lise düzeyi öğrencilere yönelik 81 ilde 3 aşamalı olarak gerçekleşen ‘Münazara Yarışması’ nın Finalleri 2 Şubat 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti.
     Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Sırameşeler Çocuk Evleri Sitesinde kalan gençlerimiz güçlü rakiplerini geride bırakarak büyük başarı gösterdiği 1. Münazara Bölge Yarışması ardından Marmara bölgesini Yarı Finalde temsil etmeye hak kazanmıştı. 
    Dün gerçekleşen Yarı Final etabını tamamlayan çocuklarımız Finale kalmayı başardılar.
    Sayın Bakanımız Fatma Betül SAYAN KAYA Hanımefendi’nin teşrifleri ile bugün saat 10.00’da İstanbul’da başlayan Münazara Final Yarışması heyecanı Bursa’dan finale adını yazdıran gençlerimiz ile Ankara ilimizden katılan rakipleri arasında gerçekleşti. Kıyasıya rekabetin yaşandığı anların sonunda Bursa’mızın gururu gençlerimiz zorlu final etabını tamamlayarak Türkiye 2.’si olmayı başardılar.
     Yarışmalar süresince gençlerimizin yanında onlara destek olan Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ; “Sayın Bakanımız Fatma Betül SAYAN KAYA Hanımefendi’nin talimatlarıyla organize edilen bu münazara yarışmasını çok önemli buluyorum. Çocuklarımız geleceğimizin teminatları, onlar için düzenlenen bu münazara yarışmalarıyla okuma, inceleme ve araştırma güdülerini harekete geçirmek, konuşma ve kendini ifade etme becerilerini geliştirmek, bireysel farklılıklara saygılı olabilmek, karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde grup çalışması yapabilmek ve sorumluluk duygusu aşılayarak onların kazanma ve kaybetme duygu ve davranışlarını tanımasını amaçladık. Amacımızın doğru yolda ilerlediğini şuan ki tablodan görebiliyoruz. Çocuklarımızın yüzlerindeki mutluluk dünyalara değer. Yarışmayı kazanıp kazanmamak hiç önemli değil. Önemli olan olanların kişiliklerinin olumlu yönde şekillenerek vatana millete hayırlı, inançlı bireyler olmaları. Bizleri hiç yanıltmayan ve yarışmada  2. olarak hepimizi gururlandıran ve yarışmaya katılan tüm gençlerimizi tebrik ediyorum emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ve desteklerinden dolayı Sayın Müdürlerime de teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
     Yarışma ödül takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.


 


Sonraki Sayfa: Münazara Yarışmasında Gençlerimiz Finale Kalmayı Başardı

Önceki Sayfa : 2018 ENGELLİ KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI (EKPSS) BAŞVURU SÜRECİ