Mağdur Engellimizi Ziyaret Ettik

     Basında çıkan Bursa’da engelli kadını otobüse almadılar haberinde bahsi geçen mağdur vatandaşımızın yanında olmak ve geçmiş olsun ziyaretinde bulunmak için bir araya gelen Bursa Milletvekili Bennur KARABURUN, Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, BURULAŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşad ÇAPAR ve Bursa Halk Otobüsçüleri Yönetim Kurulu Başkanı Sadi EREN’ le birlikte engelli vatandaşımızın evine misafir oldular.
      Nilüfer ilçesinde Hürriyet semtinde ikamet eden ve hastalığı nedeniyle ömür boyu tedavi görmek zorunda olan Necla DUYGULU tedavi için haftada 2 gün Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gitmek zorunda olduğunu ancak saatlerce beklediği otobüse binmesine fırsat vermeden duraktan uzaklaşan şoförlerle tartıştığını ve rencide edildiğini dile getirmişti. Vatandaşımızın sesini duyan İl Müdürü Erkut ÖNEŞ mağduru bizzat dinledi.
     Engelli vatandaşımız ile bir süre sohbet eden ÖNEŞ; Yaşanan olayla ilgili derin üzüntü duyduğunu, belirtti. Engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin her zaman yanında olduğunu belirtti. Bizler sizlere hizmet için varız diyerek bu gibi hadiselerin tekrar yaşanmaması temennisinde bulundu.
     Milletvekilimiz Bennur KARABURUN; engelli vatandaşlarımıza bu şekilde davranılmasının yanlış olduğunu yaşanan olayın sadece bir kişiyi değil herkesi ilgilendirdiğini ve gerekli müdahalenin yapılacağını belirterek vatandaşımızın mağduriyetinden dolayı çok üzüldüğünü, ancak bu durumların tekrar etmeyeceği konusunda ki inancını da koruduğunu söyledi.
     BURULAŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşad ÇAPAR ise mağdur vatandaşa böyle talihsiz bir olayın yaşanmasından dolayı üzüntülerini iletirken. Şoförler hakkında gerekli hukuki işlemlerin başlatıldığını ve sürecin takip edileceğini belirtti, olayın tekrar yaşanmaması şoför arkadaşlara eğitim verileceğini ve konuyla ilgili sertifikası olmayanların çalıştırılmayacağını söyleyerek gerekli tedbirlerin alınacağını ifade etti.


 


Sonraki Sayfa: 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Önceki Sayfa : İnegöl Şehitlerimizin Emanetlerini Ziyaret Ettik