Koruyucu Aile Hizmetinin Tanıtım Toplantısı

     Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Birimince Koruyucu Aile Hizmetinin tanıtımı ve yaygınlaştırılması kapsamında 04.12.2017 tarihinde saat 19.00’da Rumelili İş Adamları Derneğinde ( RUMELİSİAD) Koruyucu Aile Tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
     Toplantıya Rumelili İş Adamları Derneğinde ( RUMELİSİAD) dernek yönetim kurulu ve üyeleri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, İl Müdür Yardımcısı Murathan BOZKURT, İl Müdürlüğü Koruyucu Aile Birimi Personeli, koruyucu aile olmak isteyen ve hali hazırda koruyucu aile olan pek çok kişi katıldı.
     RUMELİSİAD Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol KILIKÇIER tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ; “Bakanımız Sayın Fatma Betül SAYAN KAYA’nın selamını iletmek istiyorum. Koruyucu Aile olmak; Bakanlığımızın, hem çocuklar için, hem çocuk özlemi çeken ebeveynler için çok değerli bir projesidir. Çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu en önemli konu sıcak bir aile ortamında yetişmek, gelişmek ve büyümektir. Koruyucu aile olmayı kabul ederek bunu sağlayan, Koruyucu Ailelerimiz bizim kahramanlarımızdır. Onlar toplumumuz için erdemli ve şefkatli birer örnektirler. Katılımlarınız için teşekkür eder saygılarımı sunarım “diyerek kuruluşlarımızda kalan tüm çocuklarımızın bir koruyucu ailesi olması temennisi ile konuşmasını sonlandırdı.
     Birim Sorumlusu Şeyda ARSLAN tarafından her çocuğun şefkatli ve sıcak bir aile ortamında yetiştirilebilmesini amaçlayan hizmetlerin başında yer alan Koruyucu Aile Hizmet modeline ilişkin geniş bir sunum yapıldı. İl Müdürlüğümüzce hazırlanan Koruyucu Aile Tanıtım filminin katılımcılarla paylaşılmasının ardından Koruyucu Ailelerimiz koruyucu aile olma sürecinde ki tecrübe ve duygularını paylaştı.
 


Sonraki Sayfa: BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ!

Önceki Sayfa : Valimizden Çocuk Evlerine Ziyaret