Kız Çocukları İçin Anlamlı Bir Gün

    Türkiye, Kanada ve Peru tarafından yapılan uluslararası girişimler sonucunda 2012 yılından itibaren 11 Ekim tarihi "Dünya Kız Çocukları Günü" olarak kutlanmaktadır.
     Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde “Dünya Kız Çocukları Günü”  etkinlikleri kapsamında Sırameşeler Çocuk Evleri Müdürlüğü’nde program düzenlendi.
     Düzenlenen programa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, İl Müdür Yardımcısı Murathan BOZKURT, Sırameşeler Çocuk Evleri Müdürü katıldı. Müzik dinletisi ve dans gösterisinin ardından şiirlerle son bulan programda çocuklarımızın hünerleri gözlerden kaçmadı.
     Günün anlamına binaen konuşma yapan İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ; ” Yarınları var eden çocuklarımızın, özellikle de kız çocuklarımızın güçlendirilmesi, desteklenmesi ve eğitimlerine yatırım yapılması son derece önemlidir. İl Müdürlüğü olarak, kuruluşlarımızda koruma ve bakımı altında bulunan çocuklarımızın ayrımcılığa uğramadan insan haklarından tam ve etkili şekilde yararlanması için devletimizin tüm kurumlarıyla büyük çaba içinde çalışmaktayız. Kız çocuklarımızın geleceğe umutla bakabilmesi, güçlenebilmesi temennisi ile 11 Ekim” Dünya Kız Çocukları Günü” nü kutluyorum.” Dedi.
 
 

 

Sonraki Sayfa: Şehit Aileleri ve Gazilerle İnegöl’de Kahvaltı Buluşması

Önceki Sayfa : Şehit Aileleri ve Gazilerimizle Büyük Bir Aileyiz