Karacabey Muhtarlarına Şiddetle Mücadele Anlatıldı

KARACABEYDE GÖREVLİ MUHTARLARA TOPLUMSAL CİNSİYET VE KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE KONUSUNDA EĞİTİM VERİLDİ

     Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı kapsamında kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve halka yönelik, kadına yönelik şiddetle mücadelede başvuru mekanizmaları ve toplumsal cinsiyet eşitliğini anlattığımız eğitimlerimiz devam etmektedir.
     17 İlçede Mülki Amirler eşliğinde muhtarlara yönelik olarak düzenlediğimiz eğitimleri bu defa Karacabey’de gerçekleştirdik.
     Cinsiyet eşitliği konusunda bir farkındalık yaratmak ve hanelerde herhangi bir şiddet durumu gözlemlediklerinde aile üyelerini uygun yerlere yönlendirmek konusunda halkı en yakından tanıyan ve gözlemleyen muhtarlara Müdürlüğümüz Personeli Uzman psikolojik Danışman Füsun SERİM tarafından verilen eğitime, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, Karacabey Kaymakamı Yusuf Gökhan YOLCU ve İlçeden pek çok protokol katıldı.
     Eğitimde kadına yönelik şiddetin sadece fiziksel açıdan değerlendirilmemesi gerektiği ve şiddetin birçok türünün bulunduğu, şiddete maruz kalan bireylerde ve özellikle çocuklarda kalıcı fiziksel ve/veya psikolojik hasarlar bıraktığına değinildi. Şiddete uğramış ya da şiddete uğrama riski bulunan kişilerin başta 155 Polis İmdat, 156 Jandarma ihbar hatlarının yanı sıra bakanlığın Bakanlığımızın Sosyal Destek hattı olan Alo 183 ile Bursa'da 7 gün 24 saat esasıyla hizmet sunan Bursa Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi'ne ait 223 03 69 numaralı telefon aracılığıyla yetkililere ulaşılabileceğini kaydedildi.
     İl Müdürü ÖNEŞ “kadına yönelik şiddetin dinimizde de örfümüzde de yeri yoktur, şiddet kimden, nasıl gelirse gelsin kabul edilemez. Biz de bu bilinci tüm topluma aşılamak için dokunmadığımız insan kalmayana dek devam edeceğiz, bu yoldaki sloganımız KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR” dedi.
 

Sonraki Sayfa: 2018 ENGELLİ KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI (EKPSS) BAŞVURU SÜRECİ

Önceki Sayfa : Evde Bakım Hizmeti Proje Tanıtımı Yapıldı