İnegöl Belediyesi İle Evlilik Öncesi Eğitimler İçin Protokol İmzalandı

     Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ ile İnegöl Belediye Başkanlığı Alper TABAN arasında Evlilik Öncesi Çiftlere yönelik eğitim verilmesi konusunda işbirliği protokolü imzalandı.
     Türkiye’de aile yapısına ilişkin en temel hak, sorumluluklarla ilgili bilgi, beceri ve davranışların kazandırılması amacıyla Bakanlığımız tarafından hazırlanan programda, sosyal ve kültürel dokudaki aşınmalara karşı aile yapısının ve değerlerinin korunarak gelecek nesillere sağlıklı biçimde aktarılmasını gerçekleştirmek üzere aile bütünlüğünün korunması ve aile refahının arttırılmasına yönelik düzenlenecek olan Evlilik Öncesi Eğitim Programının yürütülmesi hususunda Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile İnegöl Belediye Başkanlığı arasında yapılacak çalışmalara ilişkin işbirliği koşullarının belirlenmesi amacıyla protokol imzalandı.
     Protokolün ardından Salih Konukoğlu Konferans Salonunda “Evlilik Öncesi Eğitim” seminerine 50 kişilik katılım sağlandı. Seminerde; Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri, Aile Hukuku, Evlilik ve Sağlık, Aile Bütçesi ve Kaynak Yönetimi konuları anlatıldı. Program sonunda katılımcılara İl Müdürü Erkut ÖNEŞ ve Belediye Başkanı Alper TABAN tarafından Evlilik Öncesi Eğitim Semineri Katılım Belgeleri takdim edildi.
 


Sonraki Sayfa: Bursa Bahar Oyunları Bocce Turnuvası’nda Nesiller Buluştu, Dostluk Kazandı

Önceki Sayfa : Bursa Dünya Otizm Farkındalık Gününde Maviye Büründü