İl Müdürümüz'ün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

     Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmış ve milli mücadelemizi başlatmıştır. İstiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz en büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşı’yla aziz milletimiz, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiş; Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan bu süreç, başka milletlerin bağımsızlık mücadelesine de örnek olmuştur. Kurtuluş Savaşında gösterdiğimiz mücadele ruhunu, 15 Temmuz gecesinde de gösteren gençlerimizle her geçen gün büyüyen Türkiye Cumhuriyeti tüm dünyaya örnek olmaya devam ediyor.
     Köklü tarihimizden ilham alarak değerlerimize sahip çıkan, kendine güvenen, donanımlı,  istikbalimizin güvencesi olan maddi ve manevi sorumluluklarının bilincinde yetenekli gençler ülkemizin en büyük servetidir. İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, Cumhuriyeti emanet ettiğimiz gençlerimize duyulan güvenin bir göstergesidir.
     İl Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarda bakım ve koruma altında bulunan gençlerimiz başta olmak üzere yüreğinde vatan ve bayrak sevgisini taşıyan vatan evlatlarımızın ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; bu günün vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ülkemiz için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.
 

İl Müdürü Erkut ÖNEŞ
 


 


 


Sonraki Sayfa: İl Müdürlüğümüzde "Sosyal Boyutuyla Engelliler" Konulu Konferans Gerçekleşti

Önceki Sayfa : İl Müdürümüzün Ramazan Ayı Mesajı