İl Müdürlüğümüzde Otizm Ulusal Eylem Planı Toplantısı Gerçekleşti

     24.01.2018 tarihinde Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde Otizmli bireye sahip ailelerin ve otizmli bireylerin artan ihtiyaçlarını ve çeşitlenen taleplerini karşılamak ve yaşam kalitelerini artırmalarına yönelik Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB) Olan Bireyler için Ulusal Eylem Planı Toplantısı gerçekleştirildi.
İl Müdürü Erkut ÖNEŞ başkalığında gerçekleşen toplantıya İl Müdür Yardımcısı Cevdet AKAÇ, Osmangazi Sosyal Hizmet Merkezi Kuruluş Müdürü Derya TECER, çok sayıda Otizm Dernek Başkanı ve Temsilcisi ile İl Müdürlüğü personeli katıldı.
     Toplantıda öncelikle Dernek başkanları soru ve sorunlarını dinleyen ÖNEŞ; “Biz Aile ve sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın bize vermiş olduğu yetkiyle otizmli bireylerimize her türlü desteği sağlıyoruz. Ancak bu yolda bizlere eğitim ve sağlık gibi diğer yönlerden destek sağlayacak kurum ve kuruluşların koordineli olarak çalışması gerekliliktir. Bu konuda farkındalığın oluşturulması kadar, farkındalığın sürdürülebilir olması da oldukça önemli ” dedi.
     Toplantının devamında otizm spektrum bozukluğu olan bireylere yönelik farkındalık çalışmaları ve kurumlar arası iş birliği, erken tanı, tedavi ve müdahale zincirinin kurulması, ailelere yönelik hizmetlerin geliştirilmesi, eğitsel değerlendirme, özel eğitim, destek eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerinin geliştirilmesi, istihdam süreçleri ve çalışma hayatı, sosyal hizmet, sosyal yardım ve toplumsal yaşama katılım gibi konular görüşüldü. Ayrıca Şubat ayı içinde yeniden toplanma kararı alındı.


Sonraki Sayfa: Kas Hastalıkları Derneği Bursa Şubesi'nden Ziyaret

Önceki Sayfa : Bursa'da Gençlerimiz Toprağa Umut Ekecek…