İl Müdürlüğümüzde BUSADER’e Koruyucu Aile Hizmet Modeli Anlatıldı

     10.01.2018 tarihinde İl Müdürlüğümüz Seminer Salonunda Koruyucu Aile Hizmet Modelimizin tanıtımını gerçekleştirmek üzere toplantı düzenlendi.
     Toplantıya Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, İl Müdür Yardımcısı Murathan BOZKURT, Bursa Sağlık ve Eğitim Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zerrin ÖZGÜLE, Dernek Temsilcileri, İl Müdürlüğü Koruyucu Aile Birimi Personeli, Koruyucu Ailelerimiz ve Koruyucu Aile olmak isteyen pek çok kişi katıldı.
     Açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Erkut ÖNEŞ;  Çocuklarımızın bakımını bizler Devlet olarak yapıyor ve her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ancak koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımızın sıcak, her zaman yararlarını gözeten, sevgi dolu ve güvenli bir aile ortamında yetişmelerini istiyoruz. Çocuklarımız bizlerin kıymetli emanetleri, dünyası, geleceğidir. Onların bir aileye sahip olmaları en tabii haklarıdır. Bu sebeple bizlerin görevi aile sevgisinden mahrum tek bir çocuk kalmayana kadar bu hizmetten kurumumuzda koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımızı yararlandırmak ve ailelere çocuk bulmak değil, çocuklarımıza uygun aileler bulmaktır. Şuan Bursa’da 155 çocuğumuz 132 Koruyucu Aileleri ile birlikte yaşamaktadır. Çocuklarımıza evlerini açan toplumumuzun şefkatli ve erdemli bireyleri olan Koruyucu Ailelerimiz hem bizlerin hem de çocuklarımızın kahramanlarıdır. Konuşmamı burada sonlandırırken tüm katılımcılara teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum‘ dedi.
     Bursa Sağlık ve Eğitim Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zerrin ÖZGÜLE ve Koruyucu Aile Bursa Dernek Başkanı Özden ALTAN’ın konuşmalarının ardından İl Müdürlüğümüzce hazırlanan Koruyucu Aile Kamu Spotu video gösterimi yapıldı ve uzman personelimiz tarafından Koruyucu Aile Hizmeti hakkında geniş bir sunum gerçekleşti. Sunumun ardından Koruyucu Ailelerimiz başvuru sürecinde ve koruyucu aile oldukları andan itibaren yaşadıkları tecrübelerini katılımcılara aktardılar. Duygusal anların da yaşandığı konuşmalar sonunda uzman personelimiz tarafından alınan sorular cevaplanarak program sona erdi.


 


Sonraki Sayfa: İşaret Dili Temel Eğitim Kursu 2.Grup Mezunlarıyla Yolumuza Devam Ediyoruz

Önceki Sayfa : 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü