Gemlik'te Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüz Hizmete Açıldı

     Erişilebilirliği kolaylaştırmak, modern şartlarda ve kaliteli hizmet verebilmek için çalışmalarını sürdüren Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Gemlik ilçemizde Bursa'nın üçüncü Sosyal Hizmet Merkezi'ni faaliyete geçirmiştir.
     Demir Subaşı Mahallesi Ahmet Dural Caddesi CİUS AVM’ nin 2. Katında açılan Gemlik Sosyal Hizmet Merkezi ; Bakanlığımızın görev ve faaliyetlerini yerelde yürütmek amacıyla fiili olarak 03.07.2017 tarihi itibariyle hizmete başlamıştır. Merkezde, ihtiyaç sahibi çocuk, genç, kadın, erkek, engelli, yaşlı, şehit yakınları, gaziler ve koruyucu ailelerine, önleyici, destekleyici, geliştirici hizmetler ile birlikte rehberlik ve danışmanlık hizmetleri verilecektir.
     Erkut ÖNEŞ; Sosyal Hizmet Merkezi’nin Gemlik’te açılmasıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından verilen hizmetler için vatandaşlar artık Bursa Merkeze gitmek zorunda kalmayacak. İlçemizdeki dezavantajlı birey ve ailelerin tek tek tespit edilerek desteklenmesi sağlanacaktır. Gemlik Sosyal Hizmet Merkezi, bu kesimlere yerinde ve zamanında müdahale ederek, daha hızlı, etkin ve verimli hizmetler sunacaktır.” diyerek Sosyal Hizmet Merkezinin açılmasında Müdürlüğümüze yer tahsisini yapan ve iç onarımını gerçekleştiren Gemlik belediye Başkanı Refik Yılmaz’a ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

Sonraki Sayfa: Vali KÜÇÜK'ten Kuruluşlarımıza Bayram Ziyareti

Önceki Sayfa : Şehit Polisimiz İdris BÜYÜKDÖNMEZ'i Son Yolculuğuna Uğurladık