Gemlik'te Koruyucu Aile Toplantısı

     Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, Gemlik Yunus Emre Kültür Merkezinde “Koruyucu Aile” tanıtımı toplantısı yapıldı.
     Toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, İl Müdür Yardımcısı Murathan BOZKURT, İl Müdürlüğü Koruyucu Aile Birimi Personeli, koruyucu aile olmak isteyen ve hali hazırda koruyucu aile olan pek çok kişi katıldı.
     Programın açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Erkut ÖNEŞ; Devlet olarak bizler çocuklarımızın her türlü bakımını ve ihtiyacını karşılıyoruz. Ancak her çocuğun aile ortamında yaşama hakkı da bir gerçektir. Bizler bakım ve koruma altında olan çocuklarımızın aile sıcaklığında, çocuklarımızın yüksek yararını gözeterek sevgi dolu, güvenli ve donanımlı bir aile ortamında yetişmelerini istiyoruz. Bu sebeple Koruyucu Aile olmak; hem çocuklar için, hem çocuk özlemi çeken ebeveynler için çok değerli bir projedir. Bursa’da koruma ve bakım altında bulunan 146 çocuğumuza 126 koruyucu ailemiz kucak açtı. Tek temennim aile sevgisinden mahrum tek bir çocuk kalmayana kadar bu hizmetin devam etmesidir. Koruyucu Aileler bizim kahramanlarımızdır. Onlar toplumumuzda erdemli ve şefkatli birer örnektirler. Katılımlarınız için teşekkür eder saygılarımı sunarım ‘dedi.
     Konuşmanın ardından İl Müdürlüğümüzce hazırlanan Koruyucu Aile Kamu Spotu katılımcılarla paylaşıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görev yapan uzman personelimiz tarafından Koruyucu Aile nasıl olunur? Kimler Koruyucu Aile olabilir? Sorularına açıklık getirilerek geniş bir sunum yapıldı. Toplantının sonunda 1999 yılından itibaren koruyucu ailelik yapan Koruyucu Ailelerimiz duygularını paylaştı.


Sonraki Sayfa: Karacabey Sosyal Hizmet Merkezi İçin Protokol İmzalandı

Önceki Sayfa : 29 Ekim - 4 Kasım Kızılay Haftası Kutlu Olsun