Engelli Derneklerimiz ve Vatandaşlarımızın Dertlerini Dinledik

Bursa Valiliği tarafından düzenlenen Engelli Dernekleri Koordinasyon Toplantısı 10.10.2017 Salı Günü Merinos Gölpark Sosyal Tesislerinde gerçekleşti. Başta Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK olmak üzere Vali Yardımcısı Ergun GÜNGÖR, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bursa İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, 22. Dönem Ak Parti Eski Milletvekili Zafer HIDIROĞLU, Engelli Dernek Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda engelli vatandaşımızın iştiraki ile gerçekleşen programda Vali İzzettin KÜÇÜK konuşma yaptılar. 
Vali KÜÇÜK konuşmasında; “Engelli bireylere yönelik gerçekleştirilen ötekileştirme ve toplumdan soyutlanma konularından bahsederek, yaşadıkları sorunların farkında olduklarını belirtti.” 
Konuşmanın ardından Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Emrullah AKÇAY Vali KÜÇÜK’e hediye takdiminde bulundu. Engelli Dernek başkanları, Dernek Temsilcileri ve engelli vatandaşların sorunlarını tek tek dinleyip notlar alan Vali İzzettin KÜÇÜK, Vali Yardımcısı Ergun GÜNGÖR ve İl Müdürü Erkut ÖNEŞ; engelli bireylerin sosyal yaşamda karşılaştıkları sorunların giderilmesi, hâlihazırda verilen hizmetlerin iyileştirilmesi, derneklerden gelecek ihtiyaç, sorun ve talepler doğrultusunda çözüm odaklı yol izleneceğinin sözlerini verdiler.
Engelli vatandaşlarımızın ve Derneklerin, engellilerin sorunlarının dinlenip, gündeme getirilmesi hususunda gerçekleştirilen programdan duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini sundular.

Sonraki Sayfa: Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi Aileleri Gemlik'te Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Önceki Sayfa : Şehit Aileleri ve Gazilerle İnegöl’de Kahvaltı Buluşması