Dede Torun AYLA'yı İzledi

    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının koordinesinde düzenlenen etkinliğe, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, İl Müdür Yardımcıları ve İlimizde yerleşik olan Kore, Kıbrıs Gazileri ve yakınları başta olmak üzere, Şehit ve Gazi Aileleri, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetinden yararlanan çocuklarımız Türkiye'nin "Yabancı Dilde En İyi Film" kategorisinde Oscar'a aday adayı olarak gösterdiği "Ayla" filmini toplamda 270 kişi izledi.
    Kore Savaşında, savaş meydanlarında kahramanlık destanı yazan Türk askeri, savaşın her türlü zorluğu içinde insani değerlerini kaybetmeden, tüm insanlığa örnek olacak davranışlar da sergilemiştir. Bu olaylardan en ilgi çekeni Astsubay Süleyman ile Koreli küçük kız Ayla arasında geçmiş ve bu yaşanan gerçek hayat hikâyesi izleyenlerimize moral kaynağı olmuştur.
  İl Müdürü ÖNEŞ; yaptığı açıklamada, Gazilerimizle ve Şehit aileleri yakınlarıyla filmi izlemenin kendisinde farklı duygular oluşturduğunu ifade ederek, bu paylaşımdan yaşadığı onuru dile getirdi.
Ayrıca kapılarını bize açan ve desteğini esirgemiyen Bursa Cinemaximum Carrefour Müdürü Fatih DENKTAŞ ve ekibine teşekkürlerimizi sunarız.


 

 


Sonraki Sayfa: Sarıkamış Harekatının 103. Yılı

Önceki Sayfa : Mehmet Akif Ersoy'un 81. Ölüm Yıl Dönümü