Çocuklarımızın Münazara Coşkusu

     Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen koruma ve bakımı altında bulunan lise öğrencilerine yönelik 81 ilde 3 aşamalı olarak düzenlenen ‘Münazara Yarışması’ nın Bursa etabı 31Ekim 2017 tarihinde yapıldı.
Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı görevli Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri jüri üyesi olurken yarışmada çocuklarımızın performansı göz doldurdu.
     Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, düzenlenen münazara yarışmalarıyla kurum ve kuruluşlarımız da kalan çocuklarımızın kendilerini ifade etmelerini sağlayarak özgüvenlerini geliştirmek, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme ve empati kurma duygularını artırmak, düşüncelerini bir topluluk karşısında daha iyi ifade edebilmelerini sağlamak ve herhangi bir konuda araştırma yaparak istatistiki bilgiler yolu ile savunma becerilerinin gelişmesine ortam hazırlamayı amaçlandıklarını belirtti.
     Münazara yarışmasında Sırameşeler Çocuk Evleri Sitesinde kalan çocuklarımız birinci olurken Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezinde kalan çocuklarımız ise çok az puan farkı ile ikinci oldu. Seçici kurul üyeleri Mustafa KORKMAZ, Abdülkadir ÖĞÜT ve Ahmet Hakan YAĞMUROĞLU’ na İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ tarafından teşekkür belgesi verilirken çocuklarımıza ise kitap armağan edildi.
 

Sonraki Sayfa: Türkiye “ Yetişkin Gençler” Bocce Şampiyonası, Finalleri Muğla'nın Fethiye İlçesinde Başladı

Önceki Sayfa : Karacabey Sosyal Hizmet Merkezi İçin Protokol İmzalandı