Bursa'nın Yüreğine Ateş Düştü

     Vatanın bölünmez bütünlüğü ve milletin birliği için canı pahasına mücadele ederek şehitlik mertebesine ulaşmış tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi 15 Temmuz'un sene-i devriyesinde anmak için düzenlenen mevlit programı ile Hamitler ve Pınarbaşı Şehitlik ziyaretleri öncesi aldığımız acı haber tüm Bursa’nın yüreğine ateş düşürdü.
     Önceki gün Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde 2. Hudut Tugay Komutanlığı'na bağlı Orman Hudut Tabur Komutanlığı'na bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen hain saldırıda şehit olan 22 yaşındaki Uzman Çavuş Harun ARVAS için tüm Bursa gözyaşı döktü. Şehidin ailesi tören sırasında ayakta durmakta güçlük çekti.
     Şehit Uzman Çavuş Harun ARVAS için Bursa protokolü, askeri ve mülki erkân ile siyasi parti temsilcileri sivil toplum kuruluşları, şehidimizin yakınları ve binlerce vatandaşın katılımıyla askeri tören düzenlendi. Mihraplı Camii'nde okunan mevlid-i şerifi müteakip Van Müftüsü Nimetullah ARVAS’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Şehit Asker Harun ARVAS’ın naaşı Hamitler ‘deki Garnizon Şehitliğinde toprağa verildi.
     Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak; Uzman Çavuş Harun ARVAS nezdinde vatan ve bayrak uğruna şehadete yürüyen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehidin ailesine, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı diliyoruz.


 


Sonraki Sayfa: Mevlid-i Şerif Programına Tüm Halkımız Davetlidir

Önceki Sayfa : 15 Temmuz Kahramanlarını Unutmayacağız