Bursa'nın Gürsu İlçesinde Patlama Sonucu Yaralanan Vatandaşlarımızın Yanındaydık

     Bursa’nın Gürsu İlçesi Organize Sanayi Bölgesi'nde tekstil fabrikasında 08 Kasım 2017 saat 11.00 civarında buhar kazanında gaz sıkışması sonucu meydana gelen patlamada, 5 kişi hayatını kaybetti, 16 kişi ise yaralandı.
     Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ, İl Müdür Yardımcımız Halil CİVELEKOĞLU ve 4 meslek elemanı ile psikososyal destek hizmetleri kapsamında olay yerinde çalışmalarda ve incelemelerde bulundu. ASDEP personelimiz de olay yerine gelen İşçi yakınları ile yakından ilgilendi.
     Ayrıca, İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ;  Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma, Muradiye Devlet ve Çekirge Devlet hastanelerinde yatmakta olan toplam 16 yaralıyı tek tek ziyaret ederek; yaralıların ailelerine ve kendilerine psikososyal destek vermek amacıyla 4 meslek elemanı görevlendirdi. Ardından Adli Tıpa geçerek Adli Tıpta bulunan vefat eden işçilerimizin yakınlarıyla görüştü. Psikososyal ekibimiz Adli Tıp önünde de göreve devam etti.
     Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak; Olayda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.


 


Sonraki Sayfa: 2 - 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası

Önceki Sayfa : 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası