Bursa’da Şehit Yakını ve Gazilerimize Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni Gerçekleştirildi

     Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, Tayyare Kültür merkezinde 18 Ocak 2017 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edilen 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Töreni' gerçekleştirildi.
     Törene Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şükrü KÖSE, Tuğgeneral Ahmet HACIOĞLU, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir ŞAHİN, Yıldırım Kaymakamı Mehmet AYDIN, Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf ULCAY, Askeri Erkan, Bursa Protokolü Şehit yakınları ve Gaziler katılım gösterdi.
     Saygı ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine binaen Vali İzzettin KÜÇÜK açılış konuşmasını yaptı. Vali KÜÇÜK; Şehit ve Gazilere çok şey borçlu olduğumuzu dile getirerek, “Bu vatan, gök kubbe onlara çok şey borçludur. Bizim yaptıklarımız sadece onların yaptıklarına karşılık bir teşekkür etme teşebbüsüdür. Bu insanlara karşı her türlü teşekkür teşebbüsü kifayetsizdir, yetersizdir. Bugün burada Şehit ailelerine ve Gazilere devlet övünç madalyası vereceğiz. Ben o aileleri ve Gazilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.
     Şehit ve Gazilerin sinevizyon eşliğinde öz geçmişleri okunurken salondakiler gözyaşlarına hakim olamadı.
     Şehitlik makamının ne kadar ulvi bir makam olduğunu belirterek 17 Şehit yakını ve 4 Gazimize Devlet Övünç Madalyası ve Beratlarını taktim etti. Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ederek; Gazilerimize verdikleri mücadeleleri ve fedakârlıkları sebebiyle teşekkürlerini iletti.
Duygusal anların yaşandığı program günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.
 


 


Sonraki Sayfa: Yılın İlk Olağan Engelliler Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Önceki Sayfa : Bursa Otizm Derneğinden İl Müdürümüze Ziyaret