Bursa Şehitlerini Unutmadı

     18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı sabah Hamitler Şehitliğinde yapılan Çelenk Sunma Töreni ile başladı. Şehitlik Ziyaretine Bursa Valisi İzzetin KÜÇÜK, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ, Bursa İl Jandarma Komutanı Ahmet HACIOĞLU, Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, Bursa Protokolü, Askeri Erkan, Sivil Toplum Kuruluşları ile ilgili Dernekler ve Şehit Yakınları katıldı.
     Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu, saygı atışının akabinde İstiklal Marşı ile bayrak göndere çekildi. Hamitler Şehitliğinden sonra Pınarbaşı Şehitliğine ziyaret gerçekleştirildi.
     Türk Bayraklarıyla süslenen Şehitliklerde, Şehitlerimizin kabirlerine karanfil bırakılarak dualar okundu.
 
     Günün Anlamına binaen Merinos AKKM Yıldırım Bayezid Salonunda Şehit aileleri ve yakınları ile Gazilerimiz Onuruna Öğle Yemeği Düzenlendi. Bursa Valiliği’nin Koordinasyonu ile Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleşen yemekte Şehitlerimize okunan duanın ardından. Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK konuşma yaptı.
     Vali KÜÇÜK; ” Tarihe şühedanın kanları ile yazılan Çanakkale Zaferi en gerçek, en şerefli kahramanların verdiği özgürlük mücadelesidir. Ve bunu anlatmak hepimizin boynunun borcudur. Çünkü vatan dediğimiz bu toprak, diyeti ağır ödenmiş bir topraktır. Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın sabah saatlerinde Çanakkale’de açıkladığı Afrin şehir merkezinin Türk Silahlı Kuvvetlerimizin desteğindeki ÖSO mensupları tarafından kontrol altına alınması bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Çünkü bizlere Çanakkale ruhunun yaşadığını göstermiştir. Bu ülkenin insanları vatanına, bayrağına, istikbaline sahip çıkmak için her zaman ve her şartta, canını seve seve feda etmiştir, feda etmesini bilmiştir. Vatanı için gözünü kırpmadan göğsünü siper eden tüm Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, Kahraman Gazilerimize sağlık ve afiyet diliyor, sizlere saygı ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi. Yemeğin ardından program son buldu.
 


 

 

 
 
 
 
 
 
 
 


Sonraki Sayfa: 18 MART Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

Önceki Sayfa : Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü