Bursa’ da Yaşlılar Haftası Etkinlikleri

     Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı ilçemiz Yenişehir Huzurevinde Yaşlılar Haftası kapsamında program düzenlendi. Programa Yenişehir Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU,  İl Müdür Vekili Fikrîye AYDIN, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa AYAZ katıldı.
Yenişehir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde 18-24 Mart Yaşlılara Saygı haftası  münasebetiyle, “Öğrencilerimiz Yaşlılarımızın Gönlünde” projesi kapsamında  program, Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde görevli öğretmen Gül BAYRAKTAR tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından öğrenciler tarafından şiirler okunarak, türküler söylendi ve halk oyunları gösterisi sergilendi. Program akabinde, Sayın Kaymakam Suat SEYİTOĞLU,  İl Müdür Vekili Fikrîye AYDIN, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa AYAZ yaşlılarımızla tek tek ilgilenerek, sohbet eşliğinde karanfil takdim ettiler.
     Sayın Kaymakamımız Suat SEYİTOĞLU yapmış olduğu konuşmada; “Geçmişten bu güne büyüklerimize saygı ve itibar göstermek gerek dini gerekse örfi kurallarda her zaman yer almıştır. Kültürümüzü yaşatarak, genç nesillere büyüklere saygı ve sevgiyi aşılamak; bugünlere ulaşmamızda önemli rol oynayan, kazandıkları hayat tecrübelerinin gelecek nesillere aktarılmasında köprü görevi gören büyüklerimizin hayatlarını kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan huzurlu bir hayat sürmelerini sağlamak en başlıca görevimizdir.” dedi.
     İl Müdür Vekili Fikrîye AYDIN; "Bizler yaşlılarımıza bakım ve barınma hizmetleri sunmanın yanında onların bilgi ve birikimlerinden de faydalanmak istiyoruz. Yaşlılarımızı bir hafta değil,  bir ömür boyu hatırlamak dileği ile tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, nice sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, bu anlamlı günde bizleri ve yaşlılarımızı yalnız bırakmadığınız için teşekkür eder saygılar sunarım” dedi.
     Ziyaret ve Yemekte Bir araya Geldik
     Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Fikrîye AYDIN ve Yaşlı Hizmetlerinden sorumlu İl Müdür Yardımcısı Cevdet AKAÇ Bursa’mızın yaşayan çınarı 101 yaşında olan Abdürrahman SARIBATUR’u evinde ziyaret ettiler. Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ev ziyaretinde aile fertleri ile günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi. Diyanet Vakfı Koordinasyonu ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü katkılarıyla Merinos Gölbaşı’ nda gerçekleşen yemeğe huzurevi sakinleri, özel bakım merkezi yaşlılarımızla buluşarak birlikte yemek yediler. İl Müftümüz İzani Turan’ın duaları ile program sona erdi.
     "Yaşlılar Haftası" etkinlikleri kapsamında Yenişehir Huzurevi Müdürü Necmettin YILMAZ ve Huzurevi sakinleri ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Fikrîye AYDIN ve Yaşlı Hizmetlerinden sorumlu İl Müdür Yardımcısı Cevdet AKAÇ’ı makamında ziyaret ettiler.
     Huzurevi sakinleriyle sohbet ederek sorunlarını dinleyen AYDIN " Büyük bir aile olduğumuzu göstermeye gayret ediyoruz, Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını sağlamak toplum olarak öncelikli görevlerimiz arasındadır.  Toplumda yaşlılara karşı bir farkındalık oluşturmak, toplumu bu konuda daha duyarlı hâle getirmek maksadıyla kutlanan Yaşlılar Haftasında, bütün yaşlılarımıza sağlıklı, huzurlu ömürler diliyorum." dedi.


Sonraki Sayfa: Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun

Önceki Sayfa : Bursa Bahar Oyunları Bocce Turnuvası’nda Nesiller Buluştu, Dostluk Kazandı