Bursa Bahar Oyunları Bocce Turnuvası’nda Nesiller Buluştu, Dostluk Kazandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Dr. Fatma Betül SAYAN KAYA Hanımefendi’nin himayelerinde, ASP Gençlik Spor Kulübü, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Engelli - Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliği ve Bursa Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile ASP Gençlik Spor Kulübü Bursa Şubesinin ev sahipliğinde Bakanlığımızın talimatı doğrultusunda “Nesiller Buluşuyor” Projesi geleceğimizin mimarları Minik Eller ve Eli öpülesi, kıymetleri her daim artacak Yetişkin Gençler arasında gerçekleşen Bocce Bursa Bahar Turnuvası 23 Mart 2018’de İznik DSİ Drazali Tesislerinde başladı. Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Selahattin GÜVEN, Daire Başkanı Mustafa BİLİR, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Avni ÖZKAYA, ASP GSK Genel Başkanı Gürdal GÜMÜŞ, Bursa İl Müdürü ve ASP GSK Bursa Şubesi Genel Koordinatörü Erkut ÖNEŞ, Bursa İl Müdür Yardımcısı ve ASP GSK Bursa Şube Başkanı Orhan BAYRAK, Orhangazi Kaymakamı Yalçın YILMAZ ile Bursa Protokolü ve sporcularımızın katıldığı etkinlikte ilk günün açılış konuşmasını ASP GSK Genel Başkanı Gürdal GÜMÜŞ ve sporcularımıza moral konuşması Bursa İl Müdürü Erkut ÖNEŞ gerçekleştirdi.
ÖNEŞ; “Bu yarışmanın kaybedeni yok. Yaşlımızla, gencimizle BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ.” dedi.
Temel amacı nesillerin buluşması ve sporun yaşlılar ve çocuklar üzerindeki birleştirici gücünü vurgulamak olan organizasyonda Bursa ve çevre illerden toplam 16 çocuk ve huzurevi sakini takım yarıştı. 4 Grup halinde yapılan maçlar neticesinde yarı finale katılmaya hak kazanan Bursa Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü’ne bağlı Suriyeli sporcular, Sırameşeler Minik Eller takımları ile Afyonkarahisar iline bağlı Minik Eller takımı ve Eskişehir iline bağlı Minik Eller takımları yarı final maçlarını gerçekleştirdiler. Yarı Final maçları sonucunda Afyonkarahisar ve Eskişehir takımları finalde mücadele etmeye hak kazandılar. Katılan Takımlardan 16’sının huzurevi sakini Yetişkin Gençler olmasına rağmen gruplardan sadece çocuk takımları Minik Ellerin üst tura çıkmaya hak kazanmalarında Yetişkin Gençlerimizin göstermiş olduğu teveccüh etkili oldu. 3 gün süren zorlu mücadelenin ardından final maçında Afyonkarahisar Minik Eller Takımını mağlup ederek 1. olan Eskişehir Minik Eller Takımı ve turnuvada dereceye giren diğer takımlar için ödül töreni düzenlendi.
Ödül Töreni ebediyete göç etmiş tüm Şehit ve Gazilerimiz rahmet ve minnetle anılarak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Tören açılış konuşmasını yapan Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Selahattin GÜVEN konuşmasını yaptı.
GÜVEN;“ Nesiller Buluşuyor sloganıyla çocuklarımızı ve yaşlılarımız Bursa’da Bocce turnuvasında bir araya getirdik. Turnuva boyunca çocuklarımızın ve yaşlılarımızın mutlulukları görülmeye değerdi. Bursa’da olmaktan duyduğum sevinci dile getirirken şampiyon olan Eskişehir ekibimizi tebrik ediyorum. Temennimiz büyük bir aile olarak Milli Sporcular yetiştirmek ve onların başarılarıyla gururlanmaktır. Bu bağlamda yarışmaya katılan tüm sporcu çocuklarımızın ve yetişkin gençlerimizin başarılarının devamını diliyorum.” dedi.
Konuşmalarının ardından, ASP SGK’nın her yıl düzenlediği ASP çalışanları Masa Tenisi Turnuvasında Bursa İl derecesi alan personellerimize Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Bakım Daire Başkanı Sayın Mustafa BİLİR tarafından kupaları teslim edildi.
Müsabakalar süresince desteklerini esirgemeyen Tertip Komitesi, Teknik Komite ile organizasyona katkı sağlayan İl Müdürlerimize ve Organizasyon Ekiplerine hazırlanan Teşekkür Belgeleri takdim edildi.
Projenin gerçekleşmesine vesile olan ve nesilleri güzel işlerde buluşturan Bakanlığımızın Spor Kulübü ve Yöneticilerine Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ve ASP Gençlik Spor Kulübü olarak şükranlarımızı temsilen Teşekkür Plaketi takdim edildi.
Turnuva sonunda dereceye giren takımlardan ilk 4 finaliste kupaları verildi.
Turnuvada 4. olan Bursa Suriyeli Minik Eller Takımına madalya ve kupası Bursa İl Müdürü Erkut ÖNEŞ tarafından verildi, 3. olan Bursa Sırameşeler Minik Eller Takımı madalya ve kupasını Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Avni ÖZKAYA tarafından teslim aldı, 2.’liği hak eden Afyonkarahisar Minik Eller Takımına ödüllerini ASP GSK Genel Başkanı Gürdal GÜMÜŞ verirken, rakiplerini geride bırakarak 1. Olmayı başaran Eskişehir Minik Eller Takımına ödüllerini Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Selahattin GÜVEN takdim etti.
Kaybedenin olmadığı, dostluğun ve hoşgörünün kazandığı Bahar Oyunları renkli fotoğraf çekimleriyle son buldu.
 


Sonraki Sayfa: Bursa’ da Yaşlılar Haftası Etkinlikleri

Önceki Sayfa : İnegöl Belediyesi İle Evlilik Öncesi Eğitimler İçin Protokol İmzalandı