Baba - Çocuk Elele

     Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü" kapsamında şiddete yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla Çocuğun Gelişiminde Babanın Rolü konulu bir atölye çalışması gerçekleştirdi.
     Söz konusu etkinliğe İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Müdürlüğümüzden toplam 15 personel çocuklarıyla birlikte katılım sağladı. Baba-çocuk ilişkisine ilişkin grup görüşmelerinin yapıldığı ve ilişkinin niteliğinin vurgulandığı çalışmada, çocuklar babalarıyla birlikte maket yaptı.
     Programa katılan İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, “Çocuğun gelişimi ailede başladığı için ebeveynlerin rolünü çok önemsiyoruz. Bu sebeple Müdürlük olarak koruyucu ve önleyici çalışmalarımızı aile üyeleri arasındaki ilişkileri işlevsel hale getirmek üzere kurguluyoruz. Bu süreçte babalar olarak bizlerin rolü çok büyük. Çocuk karşısında kendiyle ilgilenen, zorluklarla baş etmede yardımcı, davranışlarıyla örnek olan bir baba figürü gördüğünde gelişimini daha sağlıklı şekilde sürdürebilir. Sağlıklı ilişkilerin olduğu bir ailede büyüyen bir çocuk ise, toplumun huzuru ve refahı için çok önemli bir rol üstlenir.” dedi. Daha sonra çocuklarla birlikte maket yapan ÖNEŞ, katılımları için çocuklara, babalarına ve etkinliğe destek veren Yağmur Oyuncak'a teşekkür etti.

Sonraki Sayfa: Mustafakemalpaşa'da Koruyucu Ailemizi Ziyaret Ettik

Önceki Sayfa : Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun