8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

        Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerinde İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ ve Kadın Hizmetlerinden sorumlu İl Müdür Yardımcımız Fikriye AYDIN’ın kurum ve kuruluşlarımızda görev yapmakta olan kadın personellerimizi yerlerinde ziyaret edip çiçek takdiminde bulunarak Kadınlar Gününü kutladılar.
        Ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ve kadının güçlenmesi konusunda çalışan paydaş kurumlar, yerel yönetimler ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ve günün anlam ve önemine ilişkin konuşma gerçekleştirildi. İl Müdür Yardımcısı Fikriye AYDIN konuşmasında “Kadınlara her alanda fırsat eşitliği sağlanması, toplumsal cinsiyet eşitliği bakış açısının yerleştirilmesi, sosyal politikaların etkin bir biçimde uygulanması ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Birlikte daha güçlü olduğumuzu her zaman hatırlamak zorundayız. Ailede, toplumda, iş yaşamında, her alanda birlikte olduğumuzda saygı, hoşgörü, paylaşım, karşılıklı öğrenme, demokrasi gibi temel değerlerimizin güçleneceğini bilmeliyiz. Bunu sağlamak amacıyla, her yıl daha fazla çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz”, İl Müdürü ÖNEŞ ise “Kadını Güçlendir, Türkiye Güçlensin sloganımız, kadınlara yönelik hizmet veren tüm kurumlarla sosyal, politik ve hukuksal düzenlemelerin geliştirilmesi ile şiddet mağduru olarak hizmet alan kadınların eğitsel ve mesleki alanda güçlendirilmesi ve desteklenmesi için her tür çabayı göstermeye devam edeceğiz.” dedi.
     Tören 8 Mart’ın yılda bir kez kadınların hatırlandığı bir gün olarak değil, sorunlar çözülene kadar tartışılması için bir fırsat olarak görülmeli temennisi ile tamamlandı. Tören sonrası Valilik binasına gerçekleştirilen ziyarette, söz konusu temenni dile getirilerek seramonik bir çiçek takdimi gerçekleştirildi.

 


 


Sonraki Sayfa: Gemlik İlçemizin Katırlı Köy Kahvehanesinde “Eşitiz Beraberiz“ Söyleşisi Gerçekleştirildi

Önceki Sayfa : 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü