19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

     19 Eylül 1921 yılında Mustafa Kemal Atatürk'e “ Müşir ve Gazi” unvanının verilişinin yıldönümünde gurur kaynağımız olan gazilerimizin hatırasını canlı tutmak amacıyla Bursa’da tören düzenlendi.
     Vatanımızın bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü korumak için, üstün bir cesaret ve feragat örneği gösteren şehit ve gazilerimizin anısına Heykel’ de gerçekleştirilen tören, Atatürk Anıta çelenk bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.
     Törene Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK, Bursa Ak Parti Milletvekili Bennur KARABURUN, Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Osman AK, Askeri Erkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, Muharip Gaziler Derneği Bursa Şube Başkanı Muzaffer UYAR, TÜMŞAD Başkanı Metin ŞENOL ve protokol mensuplarının yanı sıra siyasi parti temsilcileri, gaziler ve aileleri iştirak etti.
     Yoğun katılımla gerçekleşen törenin ardından Bursa Valiliği tarafından Merinos Atatürk Kongre Merkezi'nde (AKKM) Şehit ve Gazi ile ailelerine öğle yemeği verildi. Kuran Tilaveti ve dualarla başlayan yemek Vali KÜÇÜK’ ün konuşmasıyla son buldu.
     Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak; Atatürk'e Gazi Unvanı ve Mareşal Rütbesi verilmesinin yıldönümü ve Gaziler Günü'nde, bu mukaddes topraklar için kanlarını ve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla yâd ediyor, tüm gazilerimizin “Gaziler Günü” nü tebrik ediyoruz.
 

Sonraki Sayfa: İl Müdürümüzün 19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Mesajı

Önceki Sayfa : BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ