Şehit Aileleri Onuruna İftar Programı

        Bursa Valiliği başkanlığında, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Şehit Aileleri ve Harp Malulü Gaziler onuruna düzenlenen iftar programı 16 Haziran 2017 Cuma günü Acemler BUSKİ BURFAŞ Sosyal Tesislerinde gerçekleşti.
        Manevi duyguların yoğunlaştığı  Ramazan-ı Şerifin ikinci iftar organizasyonuna İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala , Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah KARADAĞ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ ,İlimizin Askeri Erkanı, Şehit Aileleri, Gaziler ve çok sayıda Protokol katıldı.
        Kuran'ı Kerim tilavetiyle başlayan programda İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, Valimiz İzzettin Küçük, İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala konuşma yaptı.
        Açılış konuşması yapan ÖNEŞ ; ‘Bu bereketli toprakları bize yurt yapan, Süleyman Şah’tan Yıldırım Beyazıt’a, Haymana’dan Nilüfer Hatun’a, Çanakkale’den Sarıkamış’a,  tüm ecdadın “ Vatan sağ olsun” nidasıdır dedi. Konuşmasında; Vatanını ve Devletini gerek iç ve gerekse dış şer odaklarına karşı göğsünü siper ederken can veren şehitlerimizin anaları, babaları, eşleri, bacıları, evlatları, abileri şehitlerimizin bize emanetleridir. Sizlerin önünde saygıyla eğiliyor ve iftarımıza iştirak ederek bizi onurlandırdığınız için teşekkür ediyorum diyerek Arif Nihat ASYA’ dan ‘Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor’ şiiriyle konuşmasını sonlandırdı.
       Vali İzzettin KÜÇÜK; “Öncelikle şehit yakınlarımıza, gazilerimize ve onların ailelerine çok teşekkür ediyorum. Bayram çok yakın, Ramazan’ın son günlerine geldik. Huzur ve güven içerisinde, ağız tadıyla, gönül huzuruyla ramazanı yaşadık. Bunu en çok da Vatanı için canlarını seve seve feda edenlerin sayesinde yaşıyoruz. Şehitlerimizi ve ebediyete göç etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Rabbim rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun inşallah. Siz şehit ve gazilerimizin emanetleri, aileleri başımızın tacısınız. Sağlık ve afiyet diliyorum, hepinizi saygı ile selamlıyorum.“ dedi.     
        İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala ; Sizler şehitlerimizin emaneti değerli aileleri bizimde annemiz, babamız, kardeşimizsiniz. Bizler sizler için ne söylesek kelimeler kifayetsiz kalır gönlümüzden kopan çığlığı ifade edemeyiz. Ne yapsak azdır, ne söylesek yetersizdir. O bakımdan bu gün azımızı çoğa kabul edin. Bu gün şehitlerimizi, aziz evlatlarımızı yad etmek için bir araya geldik. Allah onların mekanını cennet etsin. Biz Padişah’ından Er’ine bu coğrafyayı şehitlerle vatan kılmış bir milletin evladıyız. “şeklinde konuştu.
       Ramazan ayı bereketinin ve paylaşmanın mutluluğunun yaşandığı, 700 kişinin katılımıyla gerçekleşen iftar programı sonunda TÜMŞAD Bursa Şube Başkanı Metin ŞENOL ve EMŞAD Bursa İl Temsilcisi Mehmet Ali DEMİR, Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK’e ve İçişleri Eski Bakanı Efkan ALA’ya çiçek takdim etti.
 


Sonraki Sayfa: Sıcak Bir Yuva Her Çocuğun Hakkıdır

Önceki Sayfa : Üç Baba, Üç Yürek Yangını, Üç Vatan Sevdalısı, Üç Gurur Tablosu