Muharip Gaziler ve Aileleriyle İftar Buluşması

         Bursa Valiliği'nin koordinesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’müzün ev sahipliğinde her yıl geleneksel hale dönüşen ‘MUHARİP GAZİLERE’  yönelik iftar programı Merinos AKKM Yıldırım Bayezıd Salonunda gerçekleşti.
         Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan mübarek ramazan ayının ilk iftar organizasyonuna Vali Yardımcıları Ergun GÜNGÖR, Yunus Fatih KADİROĞLU,  Asal Bölge Başkanı ve Garnizon Komutanı Per. Albay Mustafa TETİK, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet HACIOĞLU, AK PARTİ İl Başkan Yrd. Muharrem DURMUŞ ve çok sayıda protokol katıldı.
         Gaziler ve Ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği programda Kur'an Tilavetinin ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ ve Muharip Gaziler Derneği Başkanı Muzaffer UYAR birer konuşma yaptı.
         Güney Kore ve Kıbrıs savaşlarındaki kahramanlık mücadeleleri hakkında kısa bilgiler vererek başladığı konuşmasında Erkut ÖNEŞ;” Sosyal Güvenlik Kurumu’nca kendisine ve yakınlarına Şeref Aylığı bağlanan 11.849 Kore ve 34.696 Kıbrıs Gazisi bulunmaktadır.  Ülkemiz adına göstermiş olduğunuz üstün fedakarlıklar ve kahramanlıklarınızdan dolayı size minnettarız. Şehitlerimizin ve ölen Gazilerimizin ruhları Şad olsun. Değerli gazilerimizin önünde saygıyla eğiliyorum. Türk Milleti sizlere minnettardır. Hakkınızı helal edin ” diyerek tüm davetlilere tek tek teşekkür etti.  
          Kendilerini Gaziler ve aileleriyle iftar sofrasında buluşturan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne teşekkür eden Muharip Gaziler Derneği Başkanı Muzaffer UYAR; konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi.
          Manevi duyguların yoğunlaştığı, yüksek katılımla gerçekleşen iftar programı tasavvuf musikisiyle son buldu.
 


Sonraki Sayfa: Destek Bizden, Başarı Yetişkin Gençlerden

Önceki Sayfa : Türk Kızılayı'nın Kuruluşunun 149. Yıl Dönümü