Bursa'ya Yeni Sosyal Hizmet Merkezi

     Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Bursa Yıldırım Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı.
     Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Yıldırım Belediyesinin İl Müdürlüğümüze tahsis etmiş olduğu Sosyal Hizmet Merkezinin İşletilmesine yönelik İşbirliği protokolü imzalandı.
     Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ ve Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı EDEBALİ arasında imzalanan protokol kapsamında Yıldırım Sosyal Hizmet Merkezi ilçede vatandaşlara hizmet verecek. Yıldırım İlçesindeki Sosyal Hizmet Merkeziyle, çocuk, genç, kadın, erkek, engelli, yaşlı bireylere ve ailelerine koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici, rehberlik ve danışmanlık odaklı sosyal hizmetlerin, erişilebilirliğinin arttırılması, müdahalesinin ve takibinin hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanacak.
     Proje kapsamında Yıldırım Belediyesi olarak verecekleri destek hakkında konuşma yapan EDEBALİ; "Selçukbey Mahallesi'nde tahsis ettiğimiz yerde hizmete girecek Yıldırım Sosyal Hizmet Merkezi'ne ev sahipliği yapacağız. Ayrıca personel ve araç desteği ile ilçe sınırları içerisinde sosyal hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracağız. Tüm kesimlerimize dokunan bir çalışma oldu. Sosyal Hizmet Merkezinin Yıldırımlılara hayırlı olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.
     Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ ise imzalanan protokol sürecinde gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'ye teşekkür etti. Yıldırım'da açılacak merkezin Bursa'da 5'inci Sosyal Hizmet Merkez olacağını söyleyen Erkut ÖNEŞ, "Bu hizmetimiz Bakanlığımızın yaptığı tüm hizmetleri yerelde de vatandaşlarımıza sunan bir hizmettir. Yıldırım Sosyal Hizmet Merkezi çalışmaları kapsamında ekiplerimizi ilçeyi kapı kapı dolaşarak sosyal hizmetlerden yararlanacak kişileri belirleyerek ulaştıracak. Dezavantajlı grupları yerlerinde görüp ihtiyaçlarının tespiti hızla yapılıp gerekli yardım ve desteğe anında erişim sağlayabilecekler. Yıldırım Belediyesi ile el ele vererek tek bir çocuğun bile gece aç uyumaması için çalışmalarımızı titizlikle sürdürerek doğru bir şekilde uygulayacağız. Protokolde emeği geçenlere teşekkür ediyor, protokolün hayırlı olmasını temenni ediyorum’’  diyerek sözlerini tamamladı.Sonraki Sayfa: Bursa SAĞLIK-SEN Kadın Kolları'ndan İl Müdürümüze Bayram Ziyareti

Önceki Sayfa : GÜLKADER'den İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ'e Ramazan Bayramı Ziyareti