Bursalı Çocuklardan Başkent ‘e Ziyaret

     25 Ağustos 2017 Cuma günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne giden Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, İl Müdür Yardımcıları, Çocuk Evlerinde koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımız ile görevli personel, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nu ziyaret ettiler.
Yaklaşan 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı etkinlikleri kapsamında Çocuk Evlerinde kalan yaşları 7-16 arasında değişen 40 çocuk, Başbakan Yardımcısı Hakan ÇAVUŞOĞLU tarafından Çankaya Başbakanlık binasındaki makamında kabul edildi.
     ÇAVUŞOĞLU, Bursalı çocukları Başbakanlıkta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, " Çocuklarımızın önünü açmak, onları eğitimli insan olarak yetiştirmek için çalışmak çok önemli. Bu alanda hizmetlerini başarı ile sürdüren Bursa Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ’i ve projelerini yakından takip ediyorum. Çocuklarımız ve vatandaşlarımız için Bursa’da geliştirilen bu projeler beni çok heyecanlandırdı ve mutlu etti" diye konuştu. Çocuklarımızla tek tek ilgilenip sohbet eden Başbakan Yardımcısına kendisi için hazırlanan Bursa temalı tablonun taktim edilmesinin ardından ÇAVUŞOĞLU’nun çocuklarımıza hediye vermesiyle ziyaret son buldu.
     Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Gezisi kapsamında devletin halkla zirvede buluşmasını simgeleyen yapının sırasıyla idari binaları, Külliye bahçesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın makamının bulunduğu ana bina, Beştepe Millet Camisi ve Cumhurbaşkanlığı Köşkü bahçesinde yer alan Atatürk ‘ün Mekânı Müze Köşk’te çocuklar tarafından ilgiyle gezildi.
     Çocuklarımızla tarih ve kültürle dolu geçen bir günün ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızı ziyaret eden çocuklarımızı Müsteşarımız Aysel KANDEMİR misafir etti. Ziyarette çocuklarımızla Müsteşarımız Aysel KANDEMİR arasında sıcak ve samimi diyaloglar yaşanırken çocukların mutluluğu gözlerinden okundu. Çocuklarımıza büyük bir ailenin önemli bir parçası olduklarını tüm samimiyeti ile hissettiren müsteşarımıza yakın ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.
     Ayrıca Bursa İl Müdürlüğü olarak çocuklarımız için düzenlediğimiz gezimize yemek ve ulaşım desteklerinden dolayı Bursa Büyükşehir ve Yıldırım Belediyelerine teşekkür ederiz.
 

Sonraki Sayfa: Malazgirt Zaferi'nin 946. Yıldönümü

Önceki Sayfa : 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun