Bursa Kurtuluşunun 95. Yıl Dönümünü Coşkuyla Kutladı

     Bursa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılı kutlamaları dün gece Heykel ‘deki Tarihi Belediye Binası önünde başladı. Kutlamalar bugün de Tophane Meydanı'ndan Heykel Atatürk Anıtı’na kortej yürüyüşü ile devam etti.
     Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK, AK Parti Bursa Milletvekilleri Bennur KARABURUN, Efkan ALA, Hüseyin ŞAHİN, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, Askeri Erkan, Bursa protokolü ve çok sayıda vatandaşın katıldığı kortej yürüyüşü Belediye Bandosu ve Mehter Takımı'nın marşları eşliğinde gerçekleşti.
     Bursa Heykel Atatürk Anıtı’nın önünde gerçekleşen çelenk sunumu ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunup Türk Bayrağımız göndere çekildi.
Kent Müzesi önünde yapılan protokol konuşmalarının ardından,  Bursa Mehter Takımı, Kılıç Kalkan Ekibi ve Balkan ülkelerinden gelen folklor gruplarının gösterileri vatandaşlar tarafından ilgiyle izlenirken kutlamalar renkli görüntülerle son buldu.
     Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak Bursa’nın düşman işgalinden kurtuluşunda canları pahasına mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, kurtuluşunun 95. yıldönümünde Ulu Şehir Bursa’mıza birlik, beraberlik, huzur ve barış dolu yıllar diliyoruz.
 
 

Sonraki Sayfa: Ulu Şehir Bursa'nın Kurtuluşunun 95. Yıl Dönümü Kutlu Olsun

Önceki Sayfa : İl Müdürümüzün 19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Mesajı