ASDEP, Bursa da Vatandaşla Hizmeti Buluşturuyor

     Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü; sosyal yardım ve sosyal hizmetlere ihtiyaç duyan ailelere gerekli hizmetlerin yerinde verilebilmesi amacıyla bakanlığımız tarafından geliştirilen Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamındaki çalışmalarına tüm hızıyla Orhaneli de devam ediyor.
     Orhaneli Kaymakamı Emir Osman BULGURLU, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ ile ASDEP personeli; ulaşım koşullarının zorluğu, bilgi eksikliği nedeniyle kamu hizmetlerinden habersiz olan ihtiyaç sahibi aileleri ve bireyleri Sosyal Hizmetle buluşturmak için Orhaneli’nin dağ köylerini sokak sokak dolaştı.
     Yapılan alan taramaları sonucunda edindiğimiz bilgiler ışığında muhtarlarımızın refakatinde Sırıl köyünde 6 ihtiyaç sahibi hane ziyaret edilerek bakanlığımızın hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıldı.
     Ailelerle sohbet edip taleplerini not alarak, çözüme kavuşturulması noktasında imkânları seferber eden Erkut ÖNEŞ; “Devletin şefkat eli olan ASDEP, bir köprü vazifesi görerek vatandaşı hizmetle buluşturuyor ”dedi. Ayrıca ÖNEŞ; arz odaklı bir hizmet anlayışı ile Bursa’da tek bir ihtiyaç sahibi kalmayana dek kapı kapı dolaşacaklarını dile getirdi.
 

Sonraki Sayfa: Şehidimizin Ailesine Vefa Ziyareti

Önceki Sayfa : Milletvekilinden Gemlik Sosyal Hizmet Merkezine Ziyaret